Izolace CLIMAVER. Ušetříte s CLIMAVER řešením?

19. 08. 2021

Zajímá vás cenové srovnání izolace CLIMAVER s plechovým VZT potrubím s izolací?

Pokud porovnáte použitý materiál na modelovém případu (3 běžné metry potrubí), zjistíte následující:

plechové VZT potrubí s izolací
plechové VZT potrubí tl. 0,55 mm
kotva 4 ks
závitová tyč, průměr 8 mm, 4 ks
nosná lišta 2 ks
podložka 4 ks
matice 4 ks
 + minerální izolace 40 mm
+ navařovací trny
+ Al páska

CLIMAVER®
VZT potrubí CLIMAVER® tl. 25 mm
kotva 4 ks
závitová tyč, průměr 6 mm, 4 ks
nosná lišta 2 ks
podložka 4 ks
matice 4 ks

Ze srovnání variant izolace CLIMAVER® NET, tl. 25 mm s čtyřhranným potrubím z pozinkovaného plechu tl. 0,55 mm s tepelnou izolací s Al polepem tl. 40 mm, vč. příslušenství a závěsného systému, vychází při současných cenách materiálů na trhu jednoznačně o 25 % levnější varianta CLIMAVER® než klasické řešení VZT potrubí.

  systém izolace CLIMAVER - nákres

  Zajímá vás vyčíslení úspory na vašem konkrétním projektu? Zpracujeme pro vás detailní porovnání řešení. Pro více informací pošlete, prosím, poptávku: info@xpj-trade.com

   Systém CLIMAVER® je řešením pro výrobu VZT potrubí a tvarovek z panelů ze skelné vlny. Jedná se o samonosné vzduchotechnické potrubí k distribuci upravovaného vzduchu pro účely vytápění, větrání a klimatizace.

   Panel CLIMAVER® se skládá z vnější povrchové vrstvy, jádra a vnitřní povrchové vrstvy. Jádro panelu je zhotoveno ze skelné vlny o tloušťce 25 nebo 40 mm. Vnější strana panelu je pokryta hliníkovou fólií. Vnitřní povrchovou úpravu tvoří buď hliníková fólie nebo odolná antibakteriální tkanina ze skelných vláken s vysokou mechanickou odolností. Obě povrchové vrstvy jsou vyztuženy armovací mřížkou ze skelného vlákna.

   Z těchto panelů se za pomoci speciálních nástrojů a příslušenství CLIMAVER® jednoduše vytvoří přímý vzduchovod a metodou přímého úseku tvarovka. Díky výrobě z již „předizolovaných“ panelů je montáž potrubí rychlá a tím se ušetří čas a přebytečné náklady na pracovišti.

   Systém izolace CLIMAVER byl navržen tak, aby poskytoval vynikající tepelné a akustické vlastnosti a vysokou úroveň vzduchotěsnosti. Tyto vlastnosti činí systém energeticky úsporným.